İslam aleyhindeki internet sitelerine karşı tavrımız nasıl olmalıdır?.. - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

İslam aleyhindeki internet sitelerine karşı tavrımız nasıl olmalıdır?..

Sorunun Detayı
İslam aleyhindeki internet sitelerine karşı tavrımız nasıl olmalıdır?..
Cevap

İnsanlık tarihi boyunca hak ile batıl hep mücadele içerisinde olmuştur.  Hz. Musa (as) Firavun'la, Hz. İbrahim (as) Nemrut'la, Peygamber Efendimiz (asm) Ebu Cehillerle hak din için mücadele etmiştir. İnananlar sebat edip hak dinlerine sarıldıkça galip gelmişler ve kafirleri mağlup etmişlerdir.

Günümüzde de hakkı ayakta tutmaya çalışanlar olduğu gibi, batılı yaymaya çalışanlar da olacaktır. Biz Müslümanlara düşen vazife, doğru olan İslamiyeti öğrenmek ve onları her kesime ulaştırmaktır. Her Müslüman gerek evinde gerek işyerinde ve gerekse diğer yerlerde hem haliyle hem de diliyle İslamı yaşamalı ve anlatmalıdır. Ta ki karanlık gönülleri aydınlatabilsin.

İslam aleyhinde çalışan sitelerdeki bilgilerin amacı, tamamen safi zihinleri bulandırmak ve insanların aklında şüphe bırakmak için, doğruları çarpık göstererek insanları aldatmaktır. Bu tür sitelerden uzak durmamız gerekir.

Müslümanların bir vazifesi de tebliğdir. Her Müslüman bilgisi nisbetinde hak din olan İslamı anlatmalıdır. Anlatacağı kişi bir papaz da olabilir, bir devlet başkanı veya bir işçi de olabilir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.

Şunu da unutmamalıyız ki, bizim vazifemiz sadece tebliğdir. Bir insanı hidayete getirecek olan Allah'tır. Biz kendi vazifemizi yapacağız. Karşıdaki kişi imana gelse de gelmese de biz vazifemizi yapmış sayılırız.

İlave bilgi için tıklayınız:

- Tebliğ ve Peygamberimizin tebliğ metodu hakkında bilgi verir misiniz?..

- Eyvah! Çocuğum İnternette!.. (Zararlı internet siteleri)

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 2387
Normal sitede gör