Kaş almadan, yalnızca iki kaşın arasını almak günah mıdır? - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

Kaş almadan, yalnızca iki kaşın arasını almak günah mıdır?

Sorunun Detayı
Kaş almadan, yalnızca iki kaşın arasını almak günah mıdır?
Cevap

Normal kadın kaşının bir şekli (normal sayılan şekilleri) vardır. Bunların dışına çıkan, göze sakil gelen, sahibini çirkin gösteren ve bu yüzden onu rahatsız eden fazla kıllar alınabilir. Normal kaşları, modaya uyarak inceltmek, yerlerini değiştirmek... caiz görülmemiştir. (Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN)

Kadının bacağında çıkan kıllar fıtri değildir. Kadının bunları kocasına güzel görünmek için alması caizdir. Çünkü başkalarının görmesi söz konusu değildir. Kaşlarda böyle bir şey söz konusu değildir. Kaş, kirpik vs. kıllar fıtri ve gerekli olan kıllardır. Yani insan kirpik ve saçlarını yolduramadığı gibi kaşlarını da yolduramaz; bu insan tabiatına aykırıdır.

İlave bilgi için tıklayınız: 

- Kaş almak, kaşları yolmak, yüzdeki kılları gidermek, kaşların arasında ve kenarlarında biten kılları almak caiz midir?

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 15823
Normal sitede gör