Köpeğimi çiftleştirmeyi düşünmüyorum, günah mıdır? - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

Köpeğimi çiftleştirmeyi düşünmüyorum, günah mıdır?

Sorunun Detayı
Köpeğimi çiftleştirmeyi düşünmüyorum, günah mıdır?
Cevap

Önce av veya koruma gibi bir işe yaramayan bir köpeği evde hapsetmek doğru bir davranış değildir.

İkincisi, köpeğin gıda ihtiyacı gibi cinsel ihtiyacına mani olmanın da doğru bir hareket olmadığını söylemeliyiz. Yavrular doğurması -sizin de işaret ettiğiniz gibi- büyük bir külfettir. Buna mani olmak ise başka yönden manevî bir külfet, bir vebal getirebilir.

Bundan kurtuluş yolu -bize göre- evdeki köpeği daha özgür olacak bir ortama kavuşturmaktır. Üstelik, lüzumsuz yere köpekle meşgul olacağımıza, kendimizle, başka insanlarla meşgul olmak daha akıllıca bir tercih olacağını düşünüyoruz.

Özellikle sizler gibi haram-helal kavramına dikkat edenlerin “bu kısa ömürde ahireti kazanmak” gibi  büyük sorumluluk isteyen bir görevlerinin olduğunu hatırlatmaya gerek yoktur. Halbuki hepimiz çok iyi biliyoruz ki, cennet ucuz değildir, cenneti kaybetmek de hafife alınacak bir şey değildir..

Rabbimiz, hepimize cennet yolunu kolaylaştıracak işlerde muvaffak kılsın.

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 4080
Normal sitede gör