Nazara yakalanmış olan biri, nazarın etkisi hala üzerinde varken ne yapmalı? - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

Nazara yakalanmış olan biri, nazarın etkisi hala üzerinde varken ne yapmalı?

Sorunun Detayı
Nazara yakalanmış olan biri, nazarın etkisi hala üzerinde varken ne yapmalı?
Cevap

Nazardan ve ondan gelebilecek şerden Allah'a sığınmalıdır. Hz. Âişe (ra9'den öğrendiğimize göre, Peygamberimiz (asm) ona göz değmesine karşı rukye yapmasını (dua okumasını) emretmiştir. (İbni Mâce, Tıb: 34.)

Başka bir hadiste "Nazardan Allah'a sığınınız." (İbni Mâce, Tıb: 32.) buyurularak, şifayı Allah'dan istememiz tavsiye edilmektedir.

Peygamberimizin (asm) göz değmesi karşısında ondan korunmak için hangi duaları okuduğunu ve neler yaptığını Ebû Said el-Hudrî (r.a.) şöyle anlatmaktadır:

"Resulullah (asm.) (Cinlerin ve insanların nazarından Allah'a sığınırım, gibi dualarla) cinlerin nazarından, sonra da insanların nazarından Allah'a iltica ederdi. Sonra Muavvizetân (Felâk ve Nâs Sûreleri) inince bu sûrelere devam etti. Diğer duaları terk etti." (İbni Mâce, Tıb: 34.)

İlave bilgi için tıklayınız:

Nazar göz değmesi insanı öldürür mü? Göz değmesine karşı ne gibi tedbirler alınabilir? Göz değmesinin sebepleri nelerdir?..

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 14596
Normal sitede gör