Başka gezegenlerde yaşayan canlılar var mı? - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

Başka gezegenlerde yaşayan canlılar var mı?

Sorunun Detayı
Başka gezegenlerde yaşayan canlılar var mı?
Cevap

- Bizim anladığımız kadarıyla, Dünyalılar tarafından seslendirilen “uzaylılar” gerçek değil.. Kur’an’ın ifadelerinde, uzaylıların veya başka gezegenlerde başka insanların veya canlıların yaşadığına dair bir açıklık yoktur. Yalnız, oralarda meleklerin ve ruhanilerin varlığından söz edilmektedir.

- Bununla beraber, ruhanilerin ve meleklerin yaşadığı gezegenler yanında, insan gibi varlıkların hayat şartlarını haiz bazı yıldızlarda hayat sürmeleri imkânsız değildir.

Nitekim, Bediüzzaman hazretleri, böyle bir şeyin olabileceğine şu sözlerle işaret etmiştir.

“... (Yedi gök ve yedi yerle ilgili ayetin açıklamasından..) hem Küre-i Arzımıza benzeyen yedi küre-i uhra dahi bulunmasına, zîhayata makarr ve mesken olmasına (Yerküresine benzeyen ve bir kısım canlıların yaşamasına uygun ayrı dünyaya) işareten yedi tabaka yani yedi küre-i arziye bulunmasına işareten Küre-i Arz dahi, yedi tabaka âyât-ı Kur'aniyeden fehmedilmiştir.

İşte yedi nevi ile yedi tarzda, arzın yedi tabakası mevcud olduğu tahakkuk ediyor. Sekizincisi olan âhirki mana, başka nokta-i nazarda ehemmiyetlidir; o yedide dâhil değildir.” (Lem'alar, 65)

İlave bilgi için tıklayınız:

Ufolar (uzaylılar) hakkında bilgi verir misiniz?

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 2449
Normal sitede gör