Asansörde halvet olur mu? - Sorularlaislamiyet.com Mobil
Soru

Asansörde halvet olur mu?

Sorunun Detayı
Asansörde halvet olur mu?
Cevap

İki kişinin özellikle bir erkek ve bir kadının bir yerde başbaşa yalnız kalmasına halvet denir. Bir isim olarak; yalnızlık köşesi anlamına gelir. Halvet, sahih ve fâsit olmak üzere ikiye ayrılır.

Halvet, kimsenin göremeyeceği ve istekleri dışında kimsenin giremeyeceği, ev veya kapısı kilitli oda gibi kapalı veya kapalı sayılan bir yerde yalnız başlarına kalmadır.

Bu şartlar göz önünde bulundurduğu zaman asansörün hükmü şöyledir:

Asansör her ne kadar kapalı olsa bile, her katta durma ihtimalinin olması ve her an başkasının asansöre binmesinin mümkün olmasından dolayı halvet gerçekleşmez.

Bununla birlikte, elektrik kesintisi veya arızalanma gibi bir durumda asansörde uzun süre mahsur kalma olabileceğinden, asansöre bir bayanla erkeğin yalnız olarak binmekten kaçınması uygun olacaktır.

Warning: Table 'yenisis_dr.content_field_yazar' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204 Warning: Table 'yenisis_dr.term_node' doesn't exist in /home/yenisis/domains/sorularlaislamiyet.com/public_html/m/db/ez_sql_mysql.php on line 204
Sayaç : 4313
Normal sitede gör